Čas dovolených, prázdnin a výletů...fitko většinou zeje prázdnotou...letní blog o cestování je tu :-)

Jelikož jsme přes léto přerušili pravidelný Danči výživový blog, říkala jsem si, že by byla škoda nechat vše dva měsíce jen tak ležet ladem. Během léta vyrážíte za poznáním, sportujete venku, čerpáte sluneční paprsky a užíváte různých grilovaček a setkáních s přáteli.

 

Mám pro vás tip na fajn pohodový výlet, nenáročný co se terénu týče, s minimem turistů, takže kdo hledá pohodu, ticho a klid - je to to pravé.

 

Stačí vyrazit směrem k Mělníku, dvě vesnice za - startovní bod jsou Želízy (fajn parkoviště v centru vesnice přímo u místní školy). Zde se napojíte na modrou turistickou a můžete si užít krásný okruh za sklalními reliéfy v kokořínském kraji. 

K vidění zde jsou Čertovy hlavy - jediné převýšení :-) poté se vydejte směr jeskyně Klácelka, přes Boží vodu do Liběchova, kde se začnete ztáčet směrem ke skalním reliéfům, které zde zanechal sochař Václav Levý, pocházejí z roku 1840. Potkáte zde kapli Máří Magdalény, Harfenice, reliér Hada a Sfingy. Přes Tupadly a krásnou stezkou kolem říčky Liběchovky zpět do Želíz. Celou dobu jdete po modré a není moc šancí se ztratit, potkáte i zahrádkářské kolonie a moc fajn lidi, kteří vás kdyžtak navedou :-) 

Celý okruh je kolem 10km, krásná procházka, nečekejte žádné občerstvovací stánky :-) takže menší svačinka do batůžku - inspiraci určitě najdete v našem blogu :-)

Pokud budete mít nějaký fajn tip na výlet či tůru, napiště, pošlete na fcb nebo do mailu a já ráda budu sdílet dál pro inspiraci nám všem.

 

Přeji vám krásné a pohodové léto plné pohybu, třeba i u nás v centru :-)

Užívejte fajn počasí a dovolených...

Vaše Peťa